Grupa VI - Krasnoludki - 2016/17

"Krasnoludki" z wizytą w szkole

W dniu 20 czerwca 2017 r.  na  zaproszenie Pani Doroty i jej wychowanków z klasy O „A”  poszliśmy do pobliskiej Szkoły Podstawowej Nr 31 . Zobaczyliśmy kilka sal szkolnych, siedzieliśmy także w prawdziwych szkolnych ławkach. Na korytarzu niektórzy spotkali starsze rodzeństwo oraz koleżanki i kolegów. Następnie Pani Dorota pokazała nam dwie świetlice i szkolną stołówkę. Potem w sali zerówki poprowadziła dla nas wszystkich ciekawe zajęcia o wakacjach w górach, ćwiczenia logopedyczne oraz zabawę przy muzyce.

Dzień Dziecka

 01. 06. 2017 r. ,,Krasnoludkii'' świętowały Dzień Dziecka. Na początku obejrzały przedstawienie teatralne w wykonaniu rodziców. Następnie dzieci wzięły udział w zawodach sportowych na placu przedszkolnym. Sprawiło im to wiele radości. W tym dniu przedszkolaki otrzymały wspaniałe upominki.

Wycieczka do Kapkaz

 Krasnoludki wraz ze Stokrotkami i Sówkami wybrały się na wycieczkę do gospodarstwa ekologicznego w Kapkazach. Dzieci z zaciekawieniem słuchały opowieści o sposobie wypieku chleba. Same ulepiły bułeczki z ciasta drożdżowego, oglądały dawne narzędzia i przedmioty codziennego użytku wykorzystywane w gospodarstwie domowym , podziwiały piękne haftowane i koronkowe obrusy, serwety,  makatki oraz  inne wytwory zgromadzone w mini-muzeum „Wiejskiego warsztatu tkackiego”.

FESTIWAL TALENTÓW

 W naszym Przedszkolu dzieci zaprezentowały swoje talenty i zainteresowania. Placówka co roku organizuje Festiwal Talentów, który ma za zadanie promowanie uzdolnień i zainteresowań przedszkolaków, pokonywanie nieśmiałości i realizowanie własnych marzeń. Dzieci z poszczególnych grup prezentowały swoje talenty, były to: tańce, piosenki, recytacje wierszy, umiejętność płynnego czytania oraz gra na instrumencie. Widzowie z zainteresowaniem oglądali popisy przedszkolaków. Wszyscy uczestnicy byli wspaniali, wyjątkowi i oczywiście bardzo utalentowani. Brawo!

Krasnoludki w bibliotece - wiosna

W dniu 24 kwietnia  "Krasnoludki"  w ramach współpracy z biblioteką, po raz kolejny odwiedziły Filię Biblioteki Publicznej nr 2 w Kielcach. Celem wycieczki było zachęcenie dzieci do korzystania wspólnie z rodzicami z książek, jak i również udział w zajęciach bibliotecznych o tematyce wiosennej. Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały bajki B.Badowskiej pt.

Wspólny czas z Muchomorkami

W środę 19 kwietnia 2017 roku  spędziliśmy miły czas na zabawach oraz nauce wspólnie z  ,,Muchomorkami”. Najpierw odwiedziła nas Pani Ewa z Miejskiej Biblioteki Publicznej. Pani bibliotekarka zaprezentowała dzieciom najbardziej lubiane przez najmłodszych  książeczki oraz opowiedziała o swojej pracy. Przedszkolaki z przyjemnością wysłuchały czytaną  przez Panią Ewę  książeczkę pt.

Spotkanie z higienistką stomatologiczną

Na zaproszenie Pani Ani z grupy ,,Biedronek”  i  ,,Misiów” mogliśmy uczestniczyć w spotkaniu z Panią higienistką stomatologiczną. Rozmowy dotyczyły prawidłowej higieny jamy ustnej oraz wpływu żywienia na stan uzębienia. Dzieci mogły obejrzeć narzędzia, które używa stomatolog oraz nauczyć się poprawnej techniki mycia zębów.

 Na zakończenie spotkania  ,,Krasnoludki” otrzymały miłą niespodziankę -  kolorowe naklejki.

Strony