Grupa V - Stokrotki 2015/16

Wycieczka dzieci z grupy ,,Stokrotek’’ i ,,Krasnoludków’’

Dnia  03.06.2016r  odbyła się wycieczka do Zagrody Edukacyjnej "Ostoja Dworska"  w Leśnicy koło Małogoszczy. Dzieci powitał właściciel  Pan Grzegorz, który w stroju chłopa świętokrzyskiego opowiadał gwarą o dawnych zawodach i zwyczajach na wsi. W czasie spotkania w Izbie Regionalnej w GOŚCINIE U CHŁOPA ŚWIĘTOKRZYSKIEGO, w której znajdowały się rekwizyty dawniej używane podczas codziennych czynności na wsi, przedszkolaki  poznawały tradycje i obyczaje związane z regionem świętokrzyskim.

,,Święto Niezapominajki''

       18. 05. 2016r. w grupie V ,,Stokrotki'' odbyło się ,,Święto Niezapominajki''. Na początku zajęć dzieci przywitały się zabawą ,,Powitanie'' według Pedagogiki zabawy. Wychowankowie wysłuchali opowiadania ,,Prawdziwa historia Niezapominajki''. Dzieci poznały wygląd i kolor niezapominajek poprzez oglądanie świeżych kwiatów! Wychowankowie bawili się przy zabawie ruchowej ,,Rosną niezapominajki''. Dzieci rozwiązywały również zagadki oraz złożyły niezapominajkom życzenia!

,,W zdrowym ciele - zdrowy duch'' - spotkanie z Panią pielęgniarką

       16. 05. 2016r. w grupie V ,,Stokrotki'' odbyły się zajęcia ,,W zdrowym ciele - zdrowy duch'' z Panią pielęgniarką Dorotą Stąpór ze Szkoły Podstawowej nr 31 w Kielcach.  Na początku spotkania P. Dorota zwróciła uwagę na odpowiedni strój pielęgniarki. Rozmawiała na temat zawodu pielęgniarki i bezpieczeństwa podczas zażywania lekarstw. Dzieci poznały również akcesoria potrzebne pielęgniarce do pracy takie jak np. stetoskop, ciśnieniomierz, termometr. P.

Zajęcia z P. pszczelarzami ,,Fascynujący świat pszczół''

12. 05. 2016r. w grupie V ,,Stokrotki'' odbyły się zajęcia ,,Fascynujący świat pszczół'' z P. pszczelarzami. Zaproszeni goście rozmawiali z dziećmi na temat pracy pszczelarza. Wychowankowie poznali, jak wygląda strój pszczelarza i mogły go samemu przymierzyć. Panowie pszczelarze opowiadali dzieciom ciekawostki z życia pszczół.  Wychowankowie poznali, jak wygląda ul dla pszczół, przedmioty wykonywane z wosku pszczelego oraz mogły zobaczyć prawdziwe pszczoły znajdujące się za szybą!

,,Dzień Ziemi''

       22. 04. 2016r. w grupie V ,,Stokrotki'' odbyło się Święto ,,Dzień Ziemi''. Dzieci wysłuchały ,,Listu Ziemi do dzieci''. Wychowankowie bawili się przy piosence ,,Ziemia-zielona wyspa''. Odbyły się również zabawy z globusem - ,,W jakie miejsce wybiorę się w najbliższą podróż?''. Dzieci wypowiadały przyrzeczenia ,,Małych strażników przyrody''.  Wychowankowie z pomocą nauczyciela zasadzili drzewko w ogrodzie przedszkolnym.

Więcej zdjęć w galerii.

Strażacy w przedszkolu

       21. 04. 2016r. w grupie V ,,Stokrotki'' odbyły się zajęcia ,,Przedszkolak bezpieczny na co dzień'' ze strażakami z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach.     Na początku spotkania strażacy rozmawiali z dziećmi na temat pracy strażaka. Wychowankowie poznali, jak wygląda strój, kask strażaka podczas wykonywania akcji ratowniczych i mogły je samemu przymierzyć. Dzieci poznały również przedmioty potrzebne strażakom do pracy takie jak np. maska tlenowa, wąż gaśniczy.

Zabawy matematyczne w sklepie ,,Stokrotka”

Dzieci chętnie zaangażowały się organizację kącika sklepowego w naszej sali. Przyniosły kasę, wózek na zakupy, opakowania po różnych produktach i ustaliły ceny. Teraz bardzo chętnie bawią się i uczą. Matematyka połączona zabawą zachęca ich dodawania i odejmowania w zakresie 10 i nie tylko. Dzieci chętnie ze sobą współpracują, rozumieją konieczność przeliczania pieniędzy i kupna za określoną kwotę wybranych produktów. Do zabawy włączają się także dzieci z innych grup.

 

,,Zielony Dzień''

       11. 04. 2016r. w grupie ,,Stokrotki'' odbył się ,,Zielony Dzień''. Dzieci zaprezentowały piosenkę ,,Wiosenna cha-cha''. Wychowankowie rozwiązywali zagadki o tematyce wiosennej.  Dzieci bawiły się także przy piosence ,,Żaby''.  Wychowankowie wykonywali również pracę plastyczną ,,Żabki''. Na zakończenie dzieci w zespołach układali ,,Wiosenne puzzle''.  Wychowankowie byli zadowoleni, a na ich twarzach gościł uśmiech.

,,Zielony ogródek"

Wraz z nadejściem wiosny dzieci z grupy „Stokrotek” zabrały się do pracy. Do przygotowanych skrzynek  wysiewały nasiona  rzeżuchy, tymianku, bazylii ,  rozmarynu, tymianku, pietruszki, sadziły cebulę, groch, fasolę, a także cebulki i sadzonki kwiatów. Teraz o nie dbają i z niecierpliwością czekają, aż urosną.

 

Strony