Grupa IV - Pszczółki - 2018/19

SPOTKANIE PSZCZÓŁEK Z MIKOŁAJEM

Idzie dobry święty , 
uśmiecha się w koło.
Grzecznym dzieciom biją 
serduszka wesoło. 
Niesie w dużym worku 
zabawek bez liku.
Pełno dzisiaj wszędzie 
radości i krzyku. 

 

W czwartek 6 grudnia 2018r. nasze przedszkole odwiedził długo oczekiwany Św. Mikołaj. Pszczółki już od kilku dni przygotowywały się do tej wizyty.

PSZCZÓŁKI W BIBLIOTECE

W ramach współpracy  z Miejską Biblioteką Publiczną Pszczółki miały okazję uczestniczyć w zajęciach edukacyjnych  o treściach patriotycznych. Dzieci wspólnie z Panią Ewa wyrecytowały wiersz W. Bełzy „Kto ty jesteś?

ZABAWY BADAWCZE -CO SIĘ ROZPUSZCZA, A CO NIE ?

22.11.2018 r. Pszczółki poprzez doświadczenia sprawdzały, które produkty rozpuszczaj się w wodzie , a które nie?  np: sól, cukier, kasza, mąka. Cukier i sól to kryształy, które rozpuszczają się w wodzie, kasza to ciało stałe, które nie rozpuszcza się w wodzie, mąka to także drobinki ciała stałego, (bo pochodzi ze zmielonego ziarna), choć bezpośrednio po wymieszaniu z wodą tworzyły  mętną zawiesinę, to po odstaniu opadły na dno i tworzyły osad.

ZAJĘCIA Z PANIĄ PSYCHOLOG

Dnia 23.11.2018r. "Pszczółki" brały udział w zajęciach na temat „Jak radzić sobie z emocjami” prowadzonymi przez panią psycholog mgr K. Dziopę z MZPPP w Kielcach. Dzieci wędrowały do krainy radości, wściekłości i spokoju. Uczyły się sposobów postępowania, które prowadzą do wyciszenia, uspokojenia i odprężenia. Zajęcia były bardzo interesujące i aktywnie dzieci w nich uczestniczyły.

Strony