Grupa IV - Pszczółki - 2017/18

WYCIECZKA DO NADLEŚNICTWA KIELCE

21 czerwca Pszczółki i Motylki   wybrały się na wycieczkę do Ośrodka Edukacji Leśnej w Kielcach. Celem wycieczki było poznanie siedziby Nadleśnictwa oraz ważnych okazów przyrodniczych znajdujących się w naszym regionie. Ciekawy świat przyrody naszej okolicy przedstawił nam pan leśnik podczas zwiedzania izby leśnej.  W sali konferencyjnej Nadleśnictwa dzieci wysłuchały pogadanki i obejrzały bajkę  na temat życia zwierząt.

RAJD PIESZY NA BIESAK

07 czerwca 2018 r. korzystając z zaproszenia babci Maciusia z gr. III. wybraliśmy się na Biesak. Po dojściu na miejsce, odpoczynku i  opróżnieniu  plecaków Motylki i Pszczółki ruszyły do wspólnych zabaw na łonie natury. Dzieci bawiły się na zjeżdżalni, piaskownicy ,była również zabawa z chustą animacyjną i slalom z piłką między pachołkami. Atrakcji nie brakowało dla nikogo. Podczas drogi powrotnej mogliśmy podziwiać przepiękne widoki i otaczającą przyrodę. Rajd był bardzo udany i długo będziemy go wspominać.

ĆWICZENIA I ZABAWY RUCHOWE W OGRODZIE

W dniu 05.06.2018r. dzieci z grupy "Motylki" i "Pszczółki" wybrały się do ogrodu przedszkolnego na zespołowe gry i zabawy ruchowe z wykorzystaniem przyborów gimnastycznych. Podczas zajęć sportowych dzieci ćwiczyły koordynację wzrokowo-ruchową, utrzymanie równowagi, doskonaliły rzut do celu i współzawodnictwo między grupami. Przedszkolaki z ogromną chęcią i zaangażowaniem wykonywały polecenia nauczycielek. Ruch na świeżym powietrzu dostarczył dzieciom wiele radości i zdrowia.

DZIEŃ DZIECKA

30 maja  z okazji Dnia Dziecka Rodzice dzieci z grupy Żabek i Sówek przygotowali przedstawienie. Tematem przedstawienia były wiersze J. Brzechwy, J. Tuwima, A. Fredry np.:  Lokomotywa,  Kaczka dziwaczka, Okulary,  Paweł i Gaweł,  Abecadło,  Na straganie,  Leń  i wiele innych. Dzieci  w skupieniu i w zachwycie oglądały występy rodziców, a na koniec nagrodziły ich gromkimi brawami.

DZIEŃ MAMY I TATY

28  maja w grupie Pszczółek  odbyła się uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty, podczas której grupa, zaprezentowała swój program artystyczny. Po występie były uściski, całusy, prezenty oraz wiele uśmiechów i radości. Za piękny występ dzieci zostały nagrodzone burzą braw. Uroczystość w gronie rodzinnym pozwala umacniać rodzinne więzi, uczy miłości i szacunku.

SADZENIE KWIATÓW W OGRODZIE PRZEDSZKOLNYM

Sadzenie kwiatów w ogrodzie przedszkolnym jest już tradycją. Pszczółki podjęły się bardzo odpowiedzialnego zadania. Z pomocą  pań posadziły sadzonki kwiatów,  które będą ozdobą naszego ogrodu. Efekty tej pracy zobaczymy już wkrótce, gdy ogród zakwitnie. Serdecznie dziękujemy rodzicom za przyłączenie się do akcji upiększania ogrodu przedszkolnego.  

PYSZNE I ZDROWE KANAPKI

Pszczółki po raz kolejny miały okazję ćwiczyć swoją samodzielność  przygotowując własnoręcznie kanapki. Dzieci tworzyły swoje kompozycje  używając do tego smacznych, a przede wszystkim  zdrowych produktów spożywczych.  Kanapki zostały zjedzone z wielką radością.

POCZYTAJ MI MAMO, POCZYTAJ MI TATO

22 maja  gościł u nas  tata Franka, Pan Jarek Skulski.  Nasz gość  przeczytał dzieciom  opowiadanie  o Elmerze, zabawnym słoniu w kratkę, który mimo tego, że wyróżnia się ze stada, ma wielu przyjaciół i tworzy sytuacje sprzyjające integracji grupy. Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały opowiadania, które wzbudziło w nich pozytywne emocje i radość. Dodatkowo Pan Skulski w prezencie dla grupy, przyniósł trzy książki  z serii książek dla dzieci Żubr Pompik. Seria składa się z krótkich opowiadań mających charakter edukacyjny.

WIZYTA W BIBLIOTECE

18 maja   Pszczółki   odwiedziły Filię Biblioteki Publicznej nr 2 w Kielcach. Celem wycieczki było zachęcenie dzieci do korzystania wspólnie z rodzicami z książek, jak i również udział w zajęciach bibliotecznych pt. Odkrywamy książkowe emporium.  Podczas zajęć przedszkolaki  poruszały się w bibliotece po przygotowanych strefach np.

Strony