Grupa IV - Pszczółki - 2016/17

Zdobywanie sprawności ŁAZIK - rajd w okolice Bruszni

Korzystając z uroków lata Pszczółki wraz Motylkami poszły na rajd w okolice Bruszni. Przedszkolaki dzielnie maszerowały. Po drodze obserwowały charakterystyczne dla lata rośliny. Jednak największą atrakcją rajdu było biwakowanie i zjadnie smakołyków z plecaka. W roku szkolnym dzieci brały udział w dwóch rajdach i tym samym spełniły warunki, by otrzymać sprawność ŁAZIKA.

Gratulujemy małym piechurom:)

Zabawy na powietrzu pod okiem nauczyciela wychowania-fizycznego, czyli taty Zuzi

                          By uatrakcyjnić zajęcia ruchowe w przedszkolu Zuzia zaprosiła swojego tatę - nauczyciela wychowania fizycznego, by poprowadził zajęcia ruchowe. Dziękujemy panu Arturowi, który w natłoku spraw i obowiązków znalazł trochę czasu i poprowadził super zajęcia na pobliskim boisku. Powszechnie wiadomo, że pobyt dzieci na powietrzu wpływa korzystnie na ich rozwój organizmu. Połączone z ruchem pozwala na rozładowanie energii wewnętrznej. Dzieci w trakcie gier i zabaw mają kontakt z rówieśnikami, tworzą grupy oraz rywalizują ze sobą.

Pszczółki są dumne z Kolegi

Dzielimy sie radosną wieścią, że Wiktor Gwizd z naszej grupy został nagrodzony w 35  Konkursie Plastycznym "Mój Teatr". Na jednych z zajęć w przedszkolu zadaniem dzieci było wykonać ilustrację do obejrzanego w Teatrze Lalki i Aktora "KUBUŚ" przedstawienia pt. "Misiaczek". Prace plastyczne wszystkich dzieci zostały wysłane na konkurs.

Święto Mamy i Taty

W dniu 26 maja grupa Pszczółek obchodziła święto najważniejszych osób w życiu każdego dziecka - Mamy i Taty. 

Na początek dzieci zaprezentowały krótki montaż słowno-muzyczny a następnie zaprosiły Rodziców do wspólnej zabawy. Niełatwym zadaniem dla Rodziców było odszukanie swojego portretu, czy rozpoznanie dziecka po dłoniach, głosie. Dziękujemy Rodzicom za przybycie, wspólny, śpiew i tańce.

Wycieczka do Ptasiego Azylu

W dniu 24 maja 2017 r. grupa Pszczółek i Motylków pojechała na wycieczkę do Ptasiego Azylu w Ostrowie. Wycieczka została zorganizowana w ramach programu "Edukacja Ekologiczna", którego organizatorem był Urzad Miasta Kielce oraz założyciel Ptasiego Azylu pan Janusz Wróblewski. Mimo niesprzyjającej pogody wyjazd był atrakcyjny dla dzieci, które z bliska mogły zobaczyć wiewiórkę pijącą mleko, pogłaskać jeża, nakarmić ptasie pisklęta...

CZYTANKI U PSZCZÓŁEK

  „Czytanie dzieciom jest najlepszą inwestycją w ich przyszłość”                 

                                                                                            Irena Koźmińska

 

Strony