Grupa III - Motylki - 2017/18

NA WAKACJE RUSZAĆ CZAS

Za dni kilka –o tej porze
będę witać polskie morze.
Bo najbardziej mi się marzy
żeby bawić się na plaży.

A ja chciałbym dotknąć chmury
i dlatego jadę w góry.
Razem z mamą, razem z tatą
w górach lubię spędzać lato.

WYCIECZKA DO NADLEŚNICTWA KIELCE

21 czerwca  Motylki i Pszczółki   wybrały się na wycieczkę do Ośrodka Edukacji Leśnej  Nadleśnictwa Kielce. Zajęcia odbyły się w sali dydaktycznej, gdzie dzieci oglądały film pt. Leśna wycieczka. Motylki rozwiązywały zagadki tematycznie związane z lasem. Słuchały i  rozpoznawały głosy zwierząt leśnych. Druga sala edukacyjna wyposażona była w elementy multimedialne: dźwięk i światło.

SPOTKANIE Z POLICJANTKĄ

W piątek 15 czerwca 2018r. odwiedziła nasze  przedszkole dzielnicowa  st. asp. Karolina Sokołowska – Obruśnik  z Komisariatu II Kielce –KMP.Przed nadchodzącymi wakacjami funkcjonariuszka utrwaliła z dziećmi zasady bezpieczeństwa. Przypomniała jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi, jak wezwać pomoc w sytuacji zagrożenia. W formie praktycznej policjantka ćwiczyła z dziećmi zachowanie podczas ataku psa. Na zakończenie dzieci obejrzały film pt.

KOLEJNA WIZYTA MOTYLKÓW W BIBLIOTECE

W dniu 13 czerwca  2018 roku Motylki już po raz kolejny odwiedziły bibliotekę. Na początku  Pani Aneta utrwaliła przedszkolakom zasady przebywania w bibliotece. Następnie dzieci wysłuchały opowiadanie o czarownicach. Odpowiadały na pytania zadawane przez  Panią Anetę dotyczące treści  wysłuchanego opowiadania.

SPOTKANIE Z AUTORKĄ KSIĄŻEK DLA DZIECI

11 czerwca 2018r. gościliśmy w naszym Przedszkolu autorkę wielu

książek dla dzieci Panią Dorotę Skwark z Wydawnictwa Jedność. Pisarka zaprezentowała  dzieciom swoją książkę ,,Słonik Bąbelek”. Pani Dorota nie tylko czytała dzieciom , ale również  prowadziła  z dziećmi zabawy ruchowo- naśladowcze o zwierzętach. Przedszkolaki słuchały, uczestniczyły w zabawach i układały wspólnie z Panią Dorotą bajkę.

RAJD PIESZY MOTYLKÓW I PSZCZÓŁEK NA BIESAK

Dzień 07.06.2018 r. był dla Motylków i Pszczółek dniem pełnym wrażeń. Korzystając z zaproszenia mamy Maciusia  i pięknej słonecznej pogody wybraliśmy się na rajd na Biesak. Trasa rajdu wiodła na podwórko do Maciusia.  Po dojściu na miejsce, odpoczynku i  opróżnieniu  plecaków Motylki i Pszczółki ruszyły do wspólnych zabaw na ,,łonie natury”. Na pięknym dużym podwórku u Maciusia jest  domek , domek ze zjeżdżalnią ,piaskownice, bramki, zabawki do piasku itd.

ZAWODY SPORTOWE MOTYLKÓW I PSZCZÓŁEK

W dniu 05.06.2018r. dzieci z grupy "Motylki" i "Pszczółki" wybrały się do ogrodu przedszkolnego na zespołowe gry i zabawy ruchowe z wykorzystaniem przyborów gimnastycznych. Podczas zajęć sportowych dzieci ćwiczyły koordynację wzrokowo-ruchową, utrzymanie równowagi, doskonaliły rzut do celu i współzawodnictwo między grupami. Przedszkolaki z ogromną chęcią i zaangażowaniem wykonywały polecenia nauczycielek. Ruch na świeżym powietrzu dostarczył dzieciom wiele radości i zdrowia.

ZAJĘCIA ZE STUDENTKAMI Z UJK W KIELCACH

Dnia 04.06.2018r. odwiedziły Motylki studentki II roku Edukacji Wczesnoszkolnej i Przedszkolnej z gimnastyką korekcyjno-kompensacyjną UJK w Kielcach pod kierunkiem dr Katarzyny Rogozińskiej. Przeprowadziły zajęcia z emisji głosu. Zabawy  przygotowane przez studentki spotkały się z ogromnym zainteresowaniem i dużą aktywnością dzieci. Motylki wąchały kwiaty, dmuchały piórka, puszczały bańki mydlane. Były również zabawy przy piosence z wykorzystaniem gitary. Dzieci naśladowały głosy zwierząt i ptaków.

RODZICE DZIECIOM - PRZEDSZKOLNE IGRZYSKA SPORTOWE

Z okazji Dnia Dziecka Rodzice dzieci z grupy Żabek i Sówek  przygotowali dla przedszkolaków wspaniałą niespodziankę. Głównym punktem przedstawienia były znane i lubiane przez dzieci wiersze J. Brzechwy, J. Tuwima, A. Fredry np.: ,,Lokomotywa”,  ,,Kaczka dziwaczka”, ,,Okulary”, ,,Paweł i Gaweł”, ,,Abecadło”, ,,Na straganie”, ,,Leń” i wiele innych. Każda z postaci zagrana została wyjątkowo. Doskonałą grę Rodziców uzupełniły fantastycznie dobrane stroje i rekwizyty.

Strony