Grupa III - Motylki - 2016/17

ZABAWY RUCHOWE W OGRODZIE PRZEDSZKOLNYM

Zabawy ruchowe na świeżym powietrzu to jest to, co Motylki lubią najbardziej. Wspólne zabawy w ogrodzie przedszkolnym dostarczyły dzieciom wiele przyjemności, radości oraz satysfakcji. Jednym z przyrządów lubianych przez  przedszkolaki jest chusta animacyjna. Zabawy ruchowe z jej wykorzystaniem to nie tylko doznania motoryczne, ale również wielozmysłowe. Stymuluje ona wszechstronny rozwój dziecka.

 

WYCIECZKA DO PTASIEGO AZYLU

Dnia 24 maja 2017 r. Motylki i Pszczółki wyjechały na wycieczkę do położonego w dolinie rzeki Czarnej Nidy Ośrodka Pomocy Dzikim Zwierzętom – Ptasiego Azylu. Podczas tej wycieczki dzieci miały możliwość wysłuchania ciekawostek o zwierzętach przebywających w Ośrodku. Opiekun schroniska- prof.

CIEKAWE ZAJĘCIA Z RODZICEM

17 maja odwiedziła nas mama Janka, pani Anna Siuda, która jest nauczycielem wychowania fizycznego. Nasz gość zaprosił dzieci do ćwiczeń i zabaw muzyczno-ruchowych takich jak: „ Głowa, ramiona, kolana, pięty”, „ Ptaki do gniazd” i „ Idzie zuch”.  Szczególnym zainteresowaniem cieszył się tor przeszkód, który dzieci pokonały bez najmniejszego problemu. Ta wizyta z pewnością długo pozostanie w naszej pamięci. Dziękujemy mamie Janka za poświęcony czas, serdeczną atmosferę i interesujący przebieg spotkania

SPOTKANIE ZE STRAŻNIKIEM MIEJSKIM

12 kwietnia dzieci z grupy Motylków i Pszczółek wzięły udział w spotkaniu  profilaktyczno-edukacyjnym z przedstawicielem Straży Miejskiej pod hasłem ZGUBIŁEM SIĘ I CO DALEJ. Dzieci zapoznały się z pracą strażnika i oglądały elementy umundurowania.  Podczas pogadanki i prezentacji multimedialnej funkcjonariuszka szczególną uwagę poświęciła zagrożeniom, jakie spotykają dzieci.

Strony