Grupa III - Motylki 2015/16

Przedszkolne Igrzyska Sportowe

 Nieodłącznym akcentem uroczystego Dnia Dziecka są Przedszkolne Igrzyska Sportowe. Dzieci mają możliwość po spotkaniu teatralnym wykazania się swoją sprawnością fizyczną podczas udziału w różnych dyscyplinach sportowych. W naszym przedszkolu kładziemy duży nacisk na rzecz rozwijania aktywności fizycznej. W ciągu roku szkolnego w każdej grupie wiekowej odbywają się ciekawe i atrakcyjne zajęcia ruchowe z wykorzystaniem twórczych metod m.in. metody A i M. Kniessów, W. Sherborne, R. Labana, C. Orffa. Często zajęcia ruchowe odbywają się także z udziałem rodziców.

Dzień Dziecka

Dzień Dziecka  w naszym przedszkolu był bardzo wyjątkowy.  Rodzice dzieci z grupy Motylków i Muchomorków przygotowali dla swoich pociech i wszystkich pozostałych przedszkolaków wspaniałe przedstawienie – bajkę     pt. „ Zabawa w śpiącą królewnę”  . Każdy rodzic doskonale przygotował się do swojej roli oraz zaprezentował wspaniały strój. W efekcie rodzice wypadli  znakomicie, wzbudzili wśród publiczności zachwyt i podziw. Największe uznanie i radość aktorzy wzbudzili wśród swoich dzieci, które zasiadły na widowni. Spektakl był niespodzianką z okazji Święta Dzieci.

Wycieczka do „ Leśnego Zacisza” w Lisowie

Podsumowaniem Dnia Dziecka był wyjazd Dzieci z grupy Motylków  do Leśnego  Zacisza znajdującego się 20 kilometrów od Kielc  w kierunku Tarnowa. Atrakcją ogrodu są zamieszkujące w nim różne zwierzęta między innymi pawie, bażanty, kangury, wielbłądy…Dla najmłodszych gości przygotowany jest duży plac zabaw. Pogoda nam dopisała i  wesołym zabawom mogło nie być końca. Niestety - w przedszkolu czekał na nas obiad oraz stęsknieni rodzice i dziadkowie, więc wróciliśmy, ale mamy nadzieję, że w przyszłym roku szkolnym czeka na nas niejedna taka wycieczka...

Wycieczka do Geoparku w Kielcach

Dzieci z grupy Motylków pojechały na wycieczkę do Centrum Geoedukacji  w Kielcach. Obiekt zlokalizowany jest w południowo-wschodniej części rezerwatu Wietrznia i jest to najważniejsza atrakcja geoturystyczna na trasie „Świętokrzyskiego Szlaku Archeo-Geologicznego. Centrum Geoedukacji  to miejsce, gdzie w przystępny sposób przekazano dzieciom  wiedzę geologiczną i geograficzną, z wykorzystaniem nowoczesnych metod i narzędzi edukacyjnych.

Wizyta w bibliotece.

Na początku kwietnia dzieci z grupy Motylków ponownie odwiedziły bibliotekę znajdującą się w pobliskiej szkole. Z uśmiechem przywitała je Pani bibliotekarka. Dzieci mogły posłuchać opowiadania o tematyce wiosennej oraz zabawić się w rozpoznawanie bohaterów różnych bajek. Na koniec przedszkolaki kolorowały przygotowane przez Panią bibliotekarkę malowanki, pooglądały swoje ulubione książeczki oraz pobawiły się w kąciku zabaw. Spacer w słoneczny, wiosenny dzień po tak ciekawej wizycie w bibliotece sprawił dzieciom dużo przyjemności.

Konkurs „Zdrowy, Bezpieczny i Kulturalny Przedszkolak”

Z końcem marca odbył się w przedszkolu konkurs recytatorski na temat „ Zdrowy, Bezpieczny i Kulturalny Przedszkolak”. Grupę Motylków reprezentował Bartuś. Recytował on wiersz o ruchu drogowym za który otrzymał gromkie brawa i nagrodę. Tego dnia dzieci miały również spotkanie z policjantem i mogły przypomnieć sobie zasady ruchu drogowego oraz obejrzeć pojazdy policyjne. To była dla dzieci bardzo ciekawa lekcja edukacyjna.

Dzień Dziewczynek

Dzień Dziewczynek przebiegł w grupie Motylków  bardzo wesoło. Dzieci uczestniczyły w ulubionych zabawach. Chłopcy złożyli dziewczynkom życzenia. Dziewczynki wzięły udział w konkurencjach sprawnościowych, rozwiązywały zagadki, śpiewały i recytowały.  Każda dziewczynka otrzymała miano -  „Super dziewczyny”. Dzieci nie zapomniały i przygotowały również dla swoich mam wspaniały prezent -  dzbanuszek z gliny na kwiaty, który wcześniej ulepiły na warsztatach garncarskich. Na koniec wszystkie dzieci zostały obdarowane upominkami w formie gry dydaktycznej.

Warsztaty garncarskie

Dnia 2.03.16r. do grupy Motylków  zawitał  Pan Jan Armański  - garncarz z Morawicy. Przedszkolaki mogły podziwiać pokazy lepienia w glinie oraz toczenia na kole garncarskim. Lepienie z gliny nie sprawia dużo trudności. Trzeba mieć trochę wyobraźni i trochę zdolności manualnych. Każde dziecko miało okazję przekonać się, jak toczy się dzbanuszki na kole garncarskim. Było to bardzo ciekawe i pouczające spotkanie o sztuce ludowej naczyń użytkowych z gliny, które na pewno długo pozostanie w pamięci naszych dzieci!

Bal Karnawałowy

Bal karnawałowy dla  przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości.  Dzieci z grupy Motylków przebrane były za  bohaterów znanych bajek. Przedszkolaki świetnie się bawiły uczestnicząc wspólnie ze swoimi paniami w zabawach. Na sali podczas pląsów robiło się kolorowo, wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy dzieci.  Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały salę balową. Bal umożliwił dzieciom i wychowawcom spędzenie czasu w miłej atmosferze.

Strony