Grupa II - Muchomorki - 2018/19

Spotkanie z Panią z Biblioteki

Dzieciom bardzo podobały się opowiadania czytane przez Panią bibliotekarkę. Przedszkolaki na zajęciach z chęcią oglądały kolorowe i bogato ilustrowane książki. Takie spotkania umożliwiają dzieciom bezpośredni kontakt z książką, przybliżają literaturę dziecięcą i jej autorów, jednocześnie są inspiracją do działalności plastycznej. Żegnając się z Panią bibliotekarką, przedszkolaki zapewniały, że przyjdą  razem z rodzicami, by zapisać się do biblioteki i wypożyczyć książki.

Plastyka to dopiero wspaniała zabawa

Uniwersalnym sposobem wspomagającym wszechstronny rozwój dziecka, w tym osobowość twórczą są zajęcia plastyczne. Podstawą działań plastycznych jest radość, którą daje dziecku tworzenie, oglądanie, dotykanie, manipulowanie, działanie. Zadaniem dzieci z gr. Muchomorków było wykonanie wspólnej pracy grupowej na temat „Kosz z grzybami”. Zaproponowane zajęcia były źródłem dobrej zabawy, zaangażowania i podstawową formą uczenia się oraz zdobywania wiedzy o otaczającej rzeczywistości.

Przejście dla pieszych

Dzieci z gr. Muchomorków miały możliwość zapoznania się z przepisami ruchu drogowego. Podczas zajęć przedszkolaki  usystematyzowały zasady bezpiecznego poruszania się po drogach. Podsumowaniem był spacer na pobliskie skrzyżowanie z przejściem dla pieszych. Przedszkolaki we właściwy sposób przechodziły przez jezdnię stosując zasady ruchu drogowego. Należy dodać, że nie zapomnieliśmy o odblaskach. Brawo!

Nasze pierwsze wspólne zabawy

Nasze przedszkolaki z grupy Muchomorków uwielbiają zabawę  na placu zabaw. Ruch na świeżym powietrzu przy piaskownicy, zjeżdżalniach czy lokomotywie są nie tylko świetną zabawą, ale także prawdziwą nauką. Dziecko bowiem poprzez zabawę na placu ćwiczy wiele umiejetności. Zabawy na świeżym powietrzu mają zbawienny wpływ na zdrowie i samopoczucie dziecka. Należy pamiętać, że dzieci podczas wspólnej zabawy uczą się ze sobą współdziałać, przestrzegać ustalonych zasad i mówić " proszę, dziękuję, przepraszam".