Grupa II - Muchomorki - 2018/19

Przedwiośnie

Marzec tuż, tuż -  to czas obserwacji przyrodniczych. Podczas spacerów i wyjść do naszego ogrodu szukamy oznak zbliżającej się dużymi krokami wiosny. Chcemy powitać już pierwsze wiosenne kwiaty, czekamy na powrót ptaków.

Walentynki

W dniu 14 lutego 2019 roku w naszej grupie odbyły się WALENTYNKI – podczas spotkania: dzieci kultywowały tradycje walentynkowe, były zachęcane do okazywania uczuć innym osobom – koleżankom, kolegom, czerpały radość ze wspólnej zabawy i pobytu w przedszkolu; rozwijały poczucie przynależności do społeczności przedszkolnej, poznały tradycje walentynkowe jak również budowały atmosferę przyjaźni podczas licznych wspólnych zabaw.

Dzień Babci i Dziadka

Mimo chłodu za oknem , są takie dwa dni, jedyne dni w roku, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu, bo przecież jest to święto naszych kochanych Babć i Dziadków. To dni pełne uśmiechów, wzruszeń i radości. Przedszkolaki z grupy Muchomorków przygotowały program artystyczny i upominki dla swoich drogich Solenizantów.

Dokarmiamy ptaki.

Dokarmianie ptaków nie jest trudne, a może uratować życie wielu istnień. Bez wsparcia ludzi, mniej doświadczone, stare bądż osłabione ptaki mają nikłe szanse na przeżycie w okresie mrozów i obfitych opadów śniegu.

Wielkie Bale W Karnawale

Bal karnawałowy dla  przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tego dnia  już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za  bohaterów znanych bajek. Muchomorki świetnie się bawiły uczestnicząc wspólnie ze swoimi paniami w zabawach. Na sali podczas pląsów robiło się kolorowo, wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy dzieci.

Spotkanie z Panią psycholog

W grupie Muchomorków odbyły się zajęcia " Poznajemy nasze emocje" prowadzone przez Panią psycholog mgr K. Dziopa.

"Gdyby porównać nasze życie do żaglowca,

to emocje byłyby wiatrami.

Nagła zmiana wiatru wprawia żagle w łopot,

brak wiatru spowalnia ruch i sprowadza martwą ciszę,

zaś jego nadmiar może rzucić statek na skały.

Na naukę umiejętnego żaglowania nigdy nie jest za późno."

Spotkanie z Mikołajem

Mikołaj przybył do dzieci z workiem pełnym prezentów. Na jego wizytę dzieci cierpliwie czekały. Wcześniej nauczyły się  piosenki,  którą przygotowały specjalnie dla Niego. Spotkanie z Mikołajem minęło w bardzo miłej atmosferze. Dzieci wykonały sobie pamiątkowe zdjęcia, a na koniec Mikołaj obdarował wszystkie przedszkolaki prezentami.

Magiczne Andrzejki

Andrzejki to stary ludowy zwyczaj. W Wigilię Św. Andrzeja prześcigano się w pomysłach, by z najróżniejszych oznak wyczytać swoją przyszłość. Tradycje wróżb przetrwały do dzisiaj. Obecnie Andrzejki są wspaniałą zabawą, dostarczającą wielu przeżyć i emocji. Zebraliśmy się większą gromadą (grupa Muchomorków i Biedronek), by poczarować oraz potańczyć. W tym dniu panie  -  wróżki zabrały dzieci do świata magii i czarów. Było nawet czarowanie prawdziwym czarodziejskim kołem. Czy wróżby się spełnią – przyszłość pokaże.

Strony