Grupa II - Muchomorki - 2018/19

Spotkanie z Mikołajem

Mikołaj przybył do dzieci z workiem pełnym prezentów. Na jego wizytę dzieci cierpliwie czekały. Wcześniej nauczyły się  piosenki,  którą przygotowały specjalnie dla Niego. Spotkanie z Mikołajem minęło w bardzo miłej atmosferze. Dzieci wykonały sobie pamiątkowe zdjęcia, a na koniec Mikołaj obdarował wszystkie przedszkolaki prezentami.

Magiczne Andrzejki

Andrzejki to stary ludowy zwyczaj. W Wigilię Św. Andrzeja prześcigano się w pomysłach, by z najróżniejszych oznak wyczytać swoją przyszłość. Tradycje wróżb przetrwały do dzisiaj. Obecnie Andrzejki są wspaniałą zabawą, dostarczającą wielu przeżyć i emocji. Zebraliśmy się większą gromadą (grupa Muchomorków i Biedronek), by poczarować oraz potańczyć. W tym dniu panie  -  wróżki zabrały dzieci do świata magii i czarów. Było nawet czarowanie prawdziwym czarodziejskim kołem. Czy wróżby się spełnią – przyszłość pokaże.

Wizyta w Bibliotece

 Dzieci z grupy Muchomorków  odwiedziły bibliotekę znajdującą się w pobliskiej szkole. Z uśmiechem przywitała je Pani bibliotekarka i zaprosiła do krainy Misiolandii. Dzieci mogły posłuchać opowiadania o misiu oraz zabawić się w rozpoznawanie bohaterów różnych bajek. Największą przyjemnością okazało się strojenie urodzinowego tortu Misia za prawidłową odpowiedź. Na koniec przedszkolaki układały puzzle, pooglądały swoje ulubione książeczki oraz pobawiły się w kąciku zabaw. Spacer do przedszkola po tak ciekawej wizycie w bibliotece sprawił dzieciom dużo przyjemności.

Dzień Pluszowego Misia

Święto Pluszowego Misia w grupie Muchomorków odbyło się 23 listopada. To nie jest przypadkowa data, bo właśnie w najbliższą niedzielę przypada rocznica powstania tej maskotki. Tego dnia dzieci przyszły do przedszkola ze swoimi Misiami. To był radosny dzień, pełen zabaw z maskotkami.
 

Pasowanie na Przedszkolaka

Pasowanie na Przedszkolaka to wyjątkowa uroczystość, która w grupie Muchomorków odbyła się 21 listopada 2018 r. Od samego rana trwały przygotowania. Gdy w sali zgromadzili się zaproszeni goście - Rodzice dzieci i nasza Pani Dyrektor, rozpoczęły się występy przedszkolaków. Mali artyści zaprezentowali przygotowane piosenki, tańce oraz wierszyki. Dla większości był to pierwszy, bardzo ważny występ. Po części artystycznej nastąpił akt pasowania, czyli dotknięcie ramienia każdego przedszkolaka ogromną kredką przez Panią Dyrektor. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz książeczki.

Pokaz Mody Patriotycznej

Nasza grupa brała udział w pokazie Mody Patriotycznej w ramach projektu Piękna Nasza Polska Cała. Wszyscy pięknie wyglądali i mogli zaprezetować swój strój na czerwonym dywanie. Na koniec imprezy przedszkolnej była wspólna zabawa biało - czerwonych przy muzyce. Bawiliśmy się wspaniale.

Spotkanie z Policjantką

Dzieci z gr. Muchomorków miały możliwość zapoznania się z przepisami ruchu drogowego. Podczas spotkania przedszkolaki dowiedziały się jak ważna, odpowiedzialna i niebezpieczna  jest  praca policjanta. Duże zainteresowanie u dzieci wywołało umundurowanie  policjantki. Było to bardzo ciekawe i pouczające spotkanie o zasadach  bezpieczeństwa , które na pewno długo pozostanie w pamięci naszych dzieci!

Spotkanie z Panią z Biblioteki

Dzieciom bardzo podobały się opowiadania czytane przez Panią bibliotekarkę. Przedszkolaki na zajęciach z chęcią oglądały kolorowe i bogato ilustrowane książki. Takie spotkania umożliwiają dzieciom bezpośredni kontakt z książką, przybliżają literaturę dziecięcą i jej autorów, jednocześnie są inspiracją do działalności plastycznej. Żegnając się z Panią bibliotekarką, przedszkolaki zapewniały, że przyjdą  razem z rodzicami, by zapisać się do biblioteki i wypożyczyć książki.

Strony