Grupa I - Biedronki/Misie - 2016/17

,,Wakacji czas''

       23. 06. 2017r. ,,Misie'' i ,,Biedronki'' otrzymały przepiękne prezenty i książki na zakończenie pierwszego roku pobytu w przedszkolu. Ponadto dostały książeczki ,,Kulturalny przedszkolak'' i medale za właściwe zachowanie. Dzieci były bardzo radosne, a na ich twarzach gościł uśmiech:)

Dzień Dziecka

       01. 06. 2017r. ,,Misie'' i ,,Biedronki'' świętowały Dzień Dziecka. Na początku obejrzały przedstawienie teatralne w wykonaniu rodziców. Następnie dzieci wzięły udział w zawodach sportowych na placu przedszkolnym. Sprawiło im to wiele radości. Ponadto tym dniu przedszkolaki otrzymali wspaniałe upominki:)

Wycieczka do ,,Leśnego Zacisza'' w Lisowie

       19. 05. 2017r. ,,Misie'' i ,,Biedronki'' wybrały się na wycieczkę do ,,Leśnego Zacisza'' w Lisowie. Dzieci miały okazję zobaczyć zwierzęta takie jak np.  wielbłąd, lama oraz różne gatunki ptaków. Po zwiedzeniu ZOO wychowankowie posilili się pysznym żurkiem. Dzieci świetnie bawiły się również na placu zabaw. Po wycieczce przedszkolaki dzielili się wrażeniami, które z pewnością zapamiętają na długo:)

Wiosenne kwiaty

       17. 05. 2017r.  ,,Misie'' i ,,Biedronki'' sadziły przepiękne kwiaty w ogrodzie przedszkolnym. Sadzenie roślin sprzyjało poznawaniu wiedzy przyrodniczej. Celem zajęć była również ochrona przyrody tak bardzo istotna w obecnym świecie. Nasze poczynania stanowią element dekoracyjny ogrodu :)

Festiwal talentów

       28. 04. 2017r. dzieci z grupy ,,Misiów'' i ,,Biedronek'' uczestniczyły w ,,Festiwalu talentów'' w przedszkolu. Wychowankowie słuchali piosenek w wykonaniu małych artystów, wierszy oraz oglądali pokazy taneczne. W ,,Festiwalu talentów'' wzięły również udział dzieci z grupy ,,Misiów'' i ,,Biedronek''. Przedstawiciele zaprezentowali swoje umiejętości wokalne. Talenty wszystkich dzieci zostały nagrodzone dużymi brawami, wykonawcy otrzymali wspaniałe nagrody i dyplomy:)

Zajęcia logopedyczne

       28. 04. 2017r. w grupie ,,Misiów'' i ,,Biedronek'' odbyły się zajęcia logopedyczne. Dzieci przy pomocy obrazków poznawały zwierzęta z wiejskiego podwórka. Wychowankowie doskonalili sprawność narządów mowy poprzez naśladowanie odgłosów zwierząt:)

,,Wiosna w Dolinie Muminków''

        21. 03. 2017r. grupę ,,Biedronek'' i ,,Misiów'' odwiedził pracownik biblioteki. Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały bajki ,,Wiosna w Dolinie Muminków''. Wychowankowie obejrzeli również przygotowane obrazki z bohaterami, dzięki czemu lepiej mogły poznać bajkowe postacie :)

Spotkanie miało na celu rozbudzanie zainteresowań książką.

Spotkanie z P. higienistką stomatologiczną

        W grupie ,,Misiów'' i ,,Biedronek'' odbyło się spotkanie z P. higienistką stomatologiczną. Na zajęcia przybyły również ,,Muchomorki'' i ,,Krasnoludki''. Zaproszony gośćzaprezentował swój strój w codziennej pracy i podkreślił jego rolę. Pani pokazała dzieciom również przyrządy służące stomatologowi do stosowania profilaktyki i leczenia zębów. Wychowankowie poznali także prawidłowy sposób szczotkowania zębów i mogły spróbować na odpowiednim modelu.  Ponadto dzieci dowiedziały się, jak należy się odżywiać, by mieć zdrowe i mocne zęby. P.

,,Kulturalnie spożywamy posiłki''

       27. 01. 2017r. w grupie ,,Misiów'' i ,,Biedronek'' odbyły się zajęcia na temat kulturalnego zachowania przy stole podczas spożywania posiłków. Dzieci poznały również zasady higieny przed i po posiłku. Wychowankowie poznali także do czego służą poszczególne sztućce. Codziennie dzieci zwracają uwagę na kulturę osobistą i wyrabiają nawyk dbania o higienę.

Strony